Merak Edilen Bitcoin Caiz mi? Haram mı? Helal mi?

Son zamanlarda Çok ça Merak edilen Bitcoin Caiz mi? Haram mı? Helal mi?

Diyanetten Yapılan son dönemlerde ilgi ve merak duyulan Bitcoin Caiz mi? Haram mı? Helal mi? açıklaması Son zamanlarda aşağı ve yukarı dalgalanmalarıyla oldukça fazla gündeme gelen  birimi bitcoin ( Kripto Para ) için Diyanet İşleri Başkanlığı bir açıklama yaptı?
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından verilen ‘ Bitcoin caiz mi? ‘ sorusuyla ilgili verdiği fetvaya göre, Devlet kripto para birimi olan Bitcoin’i tanıması ve Bitcoin ile ilgili gerekli güncelleme  yapması durumunda ise Diyanet’in Bitcoin caiz mi sorusuna bakış açısı değişebilir. Kripto para birimi Bitcoin bazı ekonomi aktörleri tarafından ‘Geleceğin para birimi’ olarak nitelendiriliyor. Diğer taraftan sanal para birimi Bitcoin’deki değer artışında sabit arz faktörünün oldukça önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapan tüm yatırımcıların bütün bunları hesaba katarak, göze alarak yatırım yapmaya karar vermesi gerekiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merak Edilen Bitcoin Caiz mi? Haram mı? Helal mi? için yorumda bulun

    Merak Edilen Bitcoin Caiz mi? Haram mı? Helal mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Merak Edilen Bitcoin Caiz mi? Haram mı? Helal mi? için ilk yorumu yapabilirsin.